Çadır, Ürünler

Sera Çadırı

Ürünler | Çadır | Sera Çadırı

Sera Çadırı

  • Sera çadırı hangi iklim koşullarında kullanılmaktadır?
  • Bitki yetiştirme çadırı yani sera çadırı kullanmak mantıklı mıdır?

  • Sera çadırı fiyatları

Sera çadırı, bitki yetiştirmek için kullanılan, maliyeti oldukça düşük olan çözümlerdendir. Hava şartlarına karşı dayanıklı olmaları nedeniyle ilgili bitkileri yetiştirmek ve tohum almak için uygundurlar. Dayanıklı yapıları gereği çeşitli doğal afetlere karşı bitkileri koruyabilme özellikleri tercih sebepleri arasındadır.

Sera çadırı halk arasında bitki yetiştirme çadırı olarak da bilinmektedir. Kış şartlarında bazı bölgelerde sebze ve meyve yetiştirmek için kullanılmaktadır. Bilinenin aksine sera çadırı sadece sebze ürünleri yetiştirmek için degil, meyve ağaçlarının da kötü hava şartlarından korunması, kış şartlarından meyve ağaçlarının soğuk hava olaylarından ve donlardan etkilenmemeleri için de kullanılmaktadır. Sera çadırının en büyük özelliklerinden bir tanesi çiftçilere bir yılda birden fazla ürün hasadı imkanı tanımasıdır.

Sera çadırı hangi iklim koşullarında kullanılmaktadır?

Sera çadırı çok çeşitli iklim koşullarında kullanılabilmektedir. Bölgelerin hava şartlarına ve üretimi yapılacak ürüne göre bunlar değişkenlik gösteren bir durumdur. Bölgenizde sera çadırı kararı vermeden önce, hangi ürünün üretiminin yapılacağına karar verilmelidir. Daha sonra ise kullanılacak olan sera çadırı ürünleri tespit edilmelidir. Gelişen teknoloji ile birlikte yılda birden fazla kez ürün almak mümkün olabilmektedir. Bunun için de yapılması gereken ilk iş sera çadırı yani bitki yetiştirme çadırı yaptırmaktır.

Bitki yetiştirme çadırı yani sera çadırı kullanmak mantıklı mıdır?

Bitki yetiştirme çadırı kullanmak, tarım ile uğraşan kişilerin kesinlikle adım atmaları gereken bir opsiyondur. Bitki yetiştirme çadırı yani sera çadırı ile bir yılda birden fazla ürün almak bazı bölgeler için mümkün olabilmektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda çiftçilerin hasat gelirlerini 2,ye veya 3’e katlamaları mümkün olabilmektedir.

Sera çadırı fiyatları

Sera çadırı, çiftçilerimizin çok sıklıkla tercih ettiği ürünlerdendir. Gerek bölgesel hava şartlarına göre ürün verimliliğini arttırması, gerekse aşırı güçlü hava olaylarına karşı çiftçilerin ürünleri koruması sebebiyle tercih edilmektedirler. Sera çadırı fiyatları, kurulacak olan çadırın boyutuna ve özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle tam net bir fiyat almak için sera yani bitki yetiştirme çadırınızın boyutlarını belirlemeli, kalite sınıfına karar vermeli ve 0 212 514 95 70 numaralı telefon numaramızdan bizleri arayarak bilgi almalısınız.