Çadır branda konusunda kafamıza takılanlar

Çadır branda konusunda kafamıza takılanlar

  • Çadır nedir?
  • Branda nedir?
  • Çadır branda arasındaki farklar nelerdir?

Çadır ve branda diye tabir edilen ürünler aslında birbirlerine yakın ürünlerdir. Aralarında çok ufak bir nüans farkı vardır. Kısaca sizin için özetleyelim.

Çadır nedir?

Çadır üzerinde branda kaplı olan, demir veyahut ahşap iskelete sahip, ürünlerin ve malzemelerin saklanması ve çeşitli amaçlar için kullanılan bir üründür. Çadır bazı durumlarda çok amaçlı kullanılabildiği gibi bazı durumlarda ise barınma amaçlı da kullanılabilir. Barınma amaçlı kullanılan çadır tipleri deprem çadırı, yaşam çadırı ve barınma çadırı isimleriyle adlandırılırlar.

Branda nedir?

Branda çadırlarda kullanılan iskelet üzerine hava şartlarının etkileri gibi etkilerin engellenmesi için kullanılan kalın ve ağır bir kumaş türüdür. Dayanıklı olmaları sebebiyle tercih edilirler. Dayanıklı olmalarına karşın hava şartlarının sert koşullarına bile dayanabilmektedirler. Çadır ürünlerinin olmazsa aolmaz parçalarından bir tanesidir.

Çadır branda arasındaki farklar nelerdir?

Çadır ve branda arasında bazı farklar bulunmaktadır. Yanlış bilinenin aksine çadır ve branda aynı şey değildir. Fakat birbirlerine yardımcı olan iki üründür. Çadır iskeleti ve kumaşıyla birlikte bahsi geçen ürünün tam ismidir. Branda ise çadır iskeleti üzerine örtülen veya kaplanan kumaş ürünüdür.

İzolasyonlu çadır fiyatları

İzolasyonlu çadır fiyatları

İzolasyonlu çadır genel olarak çoğu ihtiyaca cevap verebilmektedir. Depo, mantar, tavuk, hayvan ve çok amaçlı çadırların soğuk ve sıcak havalara karşı, hava şartlarından daha az etkilenmeleri için izolasyonlu çadırların kullanılması daha uygun olacaktır. İzolasyon kullanılan çadırların fiyatları ne kadardır.

Elit Çadır - İzolasyonlu çadır fiyatları

İzolasyonlu çadır fiyatları ne kadardır?

izolasyonlu çadır İzolasyon kullanılan çadırların fiyatlarına boyutlarına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Fakat Elit Çadır olarak bizler m2 bazında 75 TL ‘den başlayan fiyatlarda izolasyonlu çadır üretimi yapmaktayız.İstenilen çadırın özelliğine göre bu fiyatlarda yukarı yönde etkileşimler olabilmektedir. Sizlerde kesin ve net bir izolasyonlu çadır fiyatı almak isterseniz 0212 514 95 70 nolu iletişim numaramızdan  bizlere ulaşabilirsiniz.

İzolasyon hangi çadır tiplerinde kullanılır?

İzolasyon malzemesi sıcak ve soğuk havanın çadırın içerisine girmesini ve çıkmasını engeller. Bu sayede ortam sıcaklığının sabit tutulması gereken noktalarda kullanılır. Bunlara örnek göstermek gerekirse depo çadırı, hayvan çadırı, mantar çadırı, tavuk çadırı gibi çadırlar örnek gösterilebilir. İhtiyaca yönelik her türlü çadırda izolasyonlu çadır kullanılabilir.

Mantar Yetiştiriciliğinde Mantar Çadırı Kullanımı

Mantar Yetiştiriciliğinde Neden Mantar Çadırı Kullanılmalıdır?

Mantar yetiştiriciliği ve üretimi yapmak isteyen girişimcilerin aklına takılan noktalardan bir tanesi de, yetiştirme yapılacak olan mantarın nerede yetiştirileceğidir. Son zamanlarda bu konuda ilginin mantar çadırına kaydığını gözlemlemekteyiz. Çadırın hem işlem maliyeti hemde pratik olarak istenilen her yerde kullanılabilir olması, mantar yetiştiriciliği yapmak isteyen kişilerin ilgisini çekmektedir.

Mantar Çadırı Maliyetleri Ne Kadardır?

Mantar çadırının maliyetleri, diğer betonarma karkas yapılara göre daha uygundur. Betondan yapılacak olan yapıların gerek ruhsat gerekse izinsel işlemleri nedeniyle yapılması ve maliyet kısmı çok fazladır. Bu nedenle çadırın kullanım alanı düşünüldüğünde daha mantıklı olacaktır. Mantar üretimi noktasında da mantar çadırı, yetiştiricilik yapmak isteyen kişiler için çok uygun ürünlerdir. Mantar çadırlarının fiyatları m2 başına 75 TL + KDV gibi fiyatlardan başlayarak, seçilecek olan branda ve çelik konstrüksiyona göre değişiklik gösterecektir. Bu konuda detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

× Bizimle iletişime geçebilirsiniz.