Çadır branda konusunda kafamıza takılanlar

Çadır branda konusunda kafamıza takılanlar

  • Çadır nedir?
  • Branda nedir?
  • Çadır branda arasındaki farklar nelerdir?

Çadır ve branda diye tabir edilen ürünler aslında birbirlerine yakın ürünlerdir. Aralarında çok ufak bir nüans farkı vardır. Kısaca sizin için özetleyelim.

Çadır nedir?

Çadır üzerinde branda kaplı olan, demir veyahut ahşap iskelete sahip, ürünlerin ve malzemelerin saklanması ve çeşitli amaçlar için kullanılan bir üründür. Çadır bazı durumlarda çok amaçlı kullanılabildiği gibi bazı durumlarda ise barınma amaçlı da kullanılabilir. Barınma amaçlı kullanılan çadır tipleri deprem çadırı, yaşam çadırı ve barınma çadırı isimleriyle adlandırılırlar.

Branda nedir?

Branda çadırlarda kullanılan iskelet üzerine hava şartlarının etkileri gibi etkilerin engellenmesi için kullanılan kalın ve ağır bir kumaş türüdür. Dayanıklı olmaları sebebiyle tercih edilirler. Dayanıklı olmalarına karşın hava şartlarının sert koşullarına bile dayanabilmektedirler. Çadır ürünlerinin olmazsa aolmaz parçalarından bir tanesidir.

Çadır branda arasındaki farklar nelerdir?

Çadır ve branda arasında bazı farklar bulunmaktadır. Yanlış bilinenin aksine çadır ve branda aynı şey değildir. Fakat birbirlerine yardımcı olan iki üründür. Çadır iskeleti ve kumaşıyla birlikte bahsi geçen ürünün tam ismidir. Branda ise çadır iskeleti üzerine örtülen veya kaplanan kumaş ürünüdür.

× Bizimle iletişime geçebilirsiniz.